پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مطالعات آبخیزداری خراسان شمالی در سطح ۷۵۰ هزار هکتار انجام شد.
بازدید : 44 3 ارديبهشت 1398 ساعت 8:52 شماره :59215

مطالعات آبخیزداری خراسان شمالی در سطح ۷۵۰ هزار هکتار انجام شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شیروان؛ حسن وحید عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان اظهار داشت:  اقدامات آبخیزداری که در بالادست حوضه های آبخیز انجام می‌شود شرایطی را فراهم می‌کند که علاوه بر جلوگیری از وقوع سیلاب و کاهش فرسایش خاک موجب بهبود شاخص‌های پایداری آب و خاک و پوشش گیاهی و تقویت سفره‌های آب زیرزمینی می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر می‌بایست بیش از هر زمان دیگر با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری، در حوضه های آبخیز مشرف به شهرها و روستاها و حوضه های آبخیز بالادست، اقدامات پیشگیرانه از وقوع سیل صورت بگیرد، تا علاوه بر کنترل و مدیریت روان آب‌ها، تغذیه سفره‌های زیر زمینی آب، جلوگیری از فرسایش آبی و کنترل رسوب، شاهد سیراب شدن آبخوان‌ها باشیم.

فرماندار شیروان هم گفت: كل مطالعات انجام گرفته در سطح شهرستان 160 هزار هکتار معادل 40 درصد می باشد. امین رضا مرآتی اظهار داشت:  از این میزان عملیات اجرایی 18 هزار و 221 هکتار معادل 5 درصد حوضه های قلعه حسن، دوآب و امیرانلو  به اتمام رسیده است.

در پایان مراسم با تقدیر و تشکر از زحمات هادی جواهری، مصطفی سیامکی به عنوان رییس جدید اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان معرفی شد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :